16 czerwca 2024
Cellulit – jak go pokonać?

Cellulit – jak go pokonać?

Cellulit – jak go pokonać? Pomarańczowa skórka, to defekt, który dotyczy niemal każdej kobiety. Można powiedzieć, że cellulit jest  zmorą współczesnych kobiet. Jest to niewłaściwe rozmieszczanie tkanki tłuszczowej, które wpływa na to, że skóra jest staje się nierówna i pofałdowana. Wygląda bardzo nieestetycznie, panie często wstydzą się tych nierówności, unikają noszenia krótkich spodenek czy spódniczek. Nie chcą chodzić na basen i plaże, bo strój kąpielowy niestety nie ukrywa cellulitu. Kobiety marzą, żeby pozbyć się tego defektu, który potrafi mocno uprzykrzyć życie i być źródłem kompleksów. Na szczęście wymyślono wiele metod, które mają na celu likwidację cellulitu. Nie każda z nich przynosi efekty, ale zawsze warto podjąć walkę z tym wrogiem.

Domowe sposoby walki z cellulitem

 Aby pokonać cellulit należy połączyć kilka metod, prowadzić zdrowy tryb życia. To problem, który lubi powracać. Aby go zmniejszyć lub zlikwidować należy trzymać się następujących zasad:

 • zdrowa, zbilansowana dieta. Posiłki powinny być urozmaicone, bogate w błonnik, zboża, owoce i warzywa, dobre tłuszcze i witaminy. Należy unikać żywności mocno przetworzonej, ostrych przypraw, mocnej kawy i herbaty. Bardzo istotne jest codzienne nawadnianie organizmu. Zalecane jest picie wody, herbatek ziołowych , które wypłukują toksyny z naszego organizmu.
 • regularna aktywność fizyczna – sama dieta nie wystarczy. Aby skóra była gładka i jędrna należy regularnie się ruszać. Ruch poprawia krążenie, wzmacnia mięśnie, likwiduje nadmiar tkanki tłuszczowej. Można wybrać dowolną aktywność fizyczną, która sprawia przyjemność.. Zalecane są długie spacery i ćwiczenia, które wykonywane co najmniej trzy razy w tygodniu po minimum 40 minut. Na likwidację cellulitu dobrze wpływa pływanie, jazda na rowerze, bieganie.
 • masaż limfatyczny- to masaż wykonywany za pomocą ostrej szczotki, specjalnej rękawicy lub masażera. Poprawia  krążenie krwi, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie skóry, która dzięki regularnym masażom się jędrniejsza i szybciej usuwane są z toksyny.
 • peeling – to zabieg, który złuszcza stary naskórek i poprawia wygląd skóry. W domu można samodzielnie wykonać peeling, używając do tego celu zmielonej kawy. Kofeina w niej zawarta redukuje tłuszcz, poprawia napięcie oraz mocno ujędrnia ciało.
 • kosmetyki – ważne jest stosowanie kosmetyków, które zawierają substancje hamujące cellulit, nawilżają i ujędrniają skórę. Na rynku jest bardzo duży wybór takich preparatów. Te najskuteczniejsze mają w swoim składzie kofeinę, ekstrakt z bylicy, ekstrakt z bluszczu i algi. Powinny też zawierać składniki pielęgnacyjne, aby dobrze nawilżały skórę.
 • Zimny prysznic – regularny, zimny prysznic redukuje oraz hamuje cellulit. Woda pod ciśnieniem hamuje rozwój cellulitu oraz redukuje już istniejący.
 • cellulit może nasilać również stres, niewygodne ubrania, tabletki hormonalne. Cellulit bardziej widoczny jest w drugiej połowie cyklu miesiączkowego. W tych dniach należy szczególnie uważać na dietę i pamiętać o piciu dużej ilości wody.
 • suplementy diety – można stosować środki, które zawierają ekstrakt z zielonej herbaty, pomarańczy oraz pestek winogron. Składniki te poprawiają wygląd skóry, mają wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej.

Metody z zakresu medycyny estetycznej

Zabiegi pomogą szybko i skutecznie uporać się z cellulitem. Jednak należy pamiętać,  że jeżeli nie będziemy o siebie dbać i powrócimy do starych nawyków, problem z czasem powróci. Podstawowe zabiegi, wykonywane w gabinetach kosmetycznych i lekarskich to:

 • Cellulit - jak go pokonać?
  Cellulit – jak go pokonać?

  Karboksyterapia – to zabieg, który  polega na podaniu dwutlenku węgla na obszary wymagające leczenia i odbudowy. CO2 jest wstrzykiwany podskórnie i śródskórnie w wybrane fragmenty ciała za pomocą  cienkiej igły, umieszczonej na specjalistycznym aparacie.

 • Endermologia – to zaawansowany lipomasaż. Polega na zasysaniu fałd skóry, przez specjalną głowicę. Zabieg powoduje rozbicie lipidów, dzięki czemu rozbite komórki tłuszczowe znikają, a skóra robi się gładka.
 • Mezoterapia – w miejsce, gdzie występuje cellulit lekarz wstrzykuje aktywną substancję która poprawia krążenie oraz przyspiesza likwidację tkanki tłuszczowej
 • Maximus – zabieg wykonywany za pomocą fal radiowych, które podgrzewają tkanki skóry do 60 stopni. Pod wpływem ciepła tkanka tłuszczowa jest upłynniania i usuwana z organizmu
 • Dermapen/Mezopen – w skórę za pomocą specjalnej aparatury podawana jest ampułka z serum, które stymuluje skórę.
 • Cellu Lipoliza – polega na podaniu w skórę za pomocą igieł prądu, który powoduje, że naczynka rozszerzają się, a w efekcie poprawia się przemiana materii oraz usuwane są toksyny z organizmu.

Polecamy szczególnie:

Należy pamiętać, że zabiegi należy przeprowadzać w seriach, w odpowiednich odstępach czasu. Aby efekty utrzymały się, zabiegi trzeba regularnie powtarzać. Cellulit to trudny przeciwnik, ale można z nim wygrać. Należy tylko pamiętać o regularności i systematyczności w  wykonywaniu zabiegów oraz o zmianie nawyków żywieniowych. Skórka pomarańczowa nie zniknie w jeden dzień, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl