22 lipca 2024
Pokazujemy, jaki jest sprzęt dla konia i jeźdźca

Pokazujemy, jaki jest sprzęt dla konia i jeźdźca

Pokazujemy, jaki jest sprzęt dla konia i jeźdźca: profesjonalni jeźdźcy nie pozwalają sobie na prowizorkę przy wyborze sprzętu jeździeckiego. Bez względu na to, czy jazda konna to dla nas hobby czy poważny sport powinniśmy wiedzieć, jaki sprzęt zapewni nam i naszemu koniowi bezpieczeństwo i komfort. Kiepski osprzęt może doprowadzić do wypadku lub kontuzji u wierzchowca. Czy wiesz, jaki osprzęt jest niezbędny przy rozpoczęciu przygody z jeździectwem?

Strój jeźdźca

Pokazujemy, jaki jest sprzęt dla konia i jeźdźca
Pokazujemy, jaki jest sprzęt dla konia i jeźdźca

Odpowiedzialny za siebie i swoje zwierzę jeździec powinien zaopatrzyć się w strój, który zapewni mu bezpieczeństwo i wygodę. Najważniejszy jest kask, od którego zależy bezpośrednio nasze bezpieczeństwo podczas jazdy konnej. To właśnie jego wybór powinien być najbardziej przemyślany, a sam kask musi posiadać atest.

Niezbędne będą bryczesy, czyli spodnie bezszwowe, dzięki którym utrzymanie się w siodle nie będzie stanowić problemu. Dobrze dobrane bryczesy pozwalają łatwiej uzyskać odpowiednią postawę. Przyda się też kurtka jeździecka, która powinna być wykonana z wodoodpornego materiału i chronić przed zimnem. Kurtki często mają wiele kieszeni, które przydają się podczas dłuższych przejażdżek. Buty jeźdźca to najczęściej oficerki – obuwie sięgające za kostkę.

Sprzęt dla konia

Siodło to najważniejszy element wyposażenia konia – zapewnia komfort nam oraz wierzchowcowi. Jego wybór powinien zależeć głównie od aktywności, którą planujemy: inne siodło będzie przydatne do spokojnej jazdy, a inne do skoków. Siodło powinno być przeznaczone dla konkretnego zwierzęcia i dostosowane do jego budowy anatomicznej. Istotny jest czaprak, wykonany z miękkiego materiału materiał, który jest podkładką pod siodło. Istotny jest dobór strzemion, które są przymocowane do siodła i służą do wkładania stóp podczas jazdy. Ogłowie to uzda z rzemienia, dzięki której możemy oddziaływać na pysk zwierzęcia.

Zawody jeździeckie

Szykując się do jazdy profesjonalnej musimy zaopatrzyć się w profesjonalną odzież, która będzie nie tylko praktyczna, ale też elegancka. Jest to sport, podczas którego ważna jest prezencja. W najlepszych sklepach znajdziesz przeznaczone specjalnie do jazdy konnej koszule i bluzy, bryczesy damskie i męskie, fraki z haftem, marynarki, rękawiczki i inne niezbędne akcesoria. W sklepach znajdziesz zróżnicowaną ofertę dla kobiet, mężczyzn, a nawet nieletnich amatorów tego sportu.