18 maja 2024
Przygotuj samochód na wiosnę: odgrzybiaj klimatyzację

Przygotuj samochód na wiosnę: odgrzybiaj klimatyzację

Przygotuj samochód na wiosnę: odgrzybiaj klimatyzację – wiosna za pasem, więc warto przygotować się na zmianę temperatury. Klimatyzacja w samochodzie nie tylko pozwala uniknąć upałów w trakcie jazdy, ale także umożliwia sprawne odparowywanie szyb zimą. Pomimo tego, że ma wiele zalet i znacząco wpływa na komfort podróżowania, warto pamiętać o tym, aby odpowiednio ją serwisować. Dlaczego powinniśmy odgrzybiać klimatyzację? Kiedy warto wykonać serwis klimy? Gdzie najlepiej odgrzybiać klimatyzację? Dowiecie się z naszego najnowszego artykułu! 

Odgrzybianie klimatyzacji: wszystko to, co warto wiedzieć

Chociaż wydawać by się mogło, że odgrzybienie klimatyzacji, to prosta sprawa, która nie wymaga żadnych specjalnych przedsięwzięć, to warto pamiętać o podstawowych zasadach, które pozwolą na maksymalną ochronę naszego zdrowia. Profesjonalne warsztaty samochodowe oferują tego typu usługi, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z tym, aby znaleźć specjalistów, którzy wykonają to zadanie za nas. 

Podpowiadamy: kiedy należy odgrzybiać klimę?

Każda klimatyzacja podczas codziennej eksploatacji wytwarza sporą ilość wilgoci, która osadza się w kanałach wentylacyjnych. Jest to niestety doskonałe środowisko do rozwoju rozmaitych bakterii, które mogą być groźne dla naszego zdrowia. Z tego powodu ważne jest to, aby regularnie serwisować nasze samochody. Mechanicy zalecają, aby odgrzybianie powtarzać przynajmniej co 12 miesięcy, najlepiej przed rozpoczęciem kalendarzowej wiosny. Z czego to wynika? Zobaczcie sami!

Zmiana pór roku to nie jedyny sygnał do tego, aby wybrać się do mechanika samochodowego. Kolejnym niepokojącym czynnikiem, który powinien przekonać nas do tego, aby odgrzybić klimatyzację, jest nieprzyjemny zapach. Najczęściej świąd ten przypomina pleśń i może świadczyć o tym, że w kanałach wentylacyjnych znajduje się wiele kultur bakterii, które są niebezpieczne dla zdrowia wszystkich osób podróżujących pojazdem. Jest to ważny sygnał, którego nie należy bagatelizować.

Dlaczego warto odgrzybiać klimatyzację przed latem?

Oprócz tego, że klimatyzacja sprzyja rozwojowi bakterii, powinniśmy pamiętać o tym, jaka wilgoć panuje w powietrzu w okresie jesienno-zimowym. Jeżeli wykonamy serwis klimy we wrześniu, wówczas konieczne będzie powtórzenie, go na początku roku, gdy ustaną opady śniegu. Wilgotność powietrza w tym czasie jest niezwykle wysoka, dlatego dodatkowo potęguje jeszcze bardziej siedlisko bakterii. 

Powinniśmy pamiętać o tym, że odgrzybianie to nie wszystko. Istnieje jeszcze kilka kwestii związanych serwisowaniem klimatyzacji, które znacząco wpływają na to, jak działa. Dlatego dobrym pomysłem będzie to, aby wybrać się do specjalistów, którzy sprawdzą naszą klimę od A do Z. 

Radzimy: gdzie wybrać się na odgrzybianie klimatyzacji?

Pomimo tego, że odgrzybianie klimatyzacji samochodowej jest standardową usługą, wiele osób nie wiem, gdzie może skorzystać z takiej opcji. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie takiej usługi specjalistom, ponieważ posiadają oni niezbędne narzędzia do tego, aby zrobić to szybko i bezpiecznie. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy warsztat samochodowy ma tego typu usługi, więc nie powinniśmy mieć problemu z tym, aby znaleźć jakiś konkretny punkt blisko naszego miejsca zamieszkania. Dobrym pomysłem jest również umówienie się na taką usługę z wyprzedzeniem np., gdy jesteśmy w warsztacie ze względu na naprawę, czy rutynowy przegląd pojazdu.

Początek roku, to czas dobrych promocji

Zamiast przepłacać w lecie, warto skorzystać z oferty serwisu klimatyzacji już teraz! Każdy profesjonalny warsztat samochodowy, co jakiś czas udostępnia promocje to nie tylko odgrzybianie, ale i kompleksowe usługi, które pozwalają cieszyć się pełnym komfortem jazdy, niezależnie od warunków atmosferycznych, czy pory roku. Ozonowanie, sprawdzenie szczelności, wymiana oleju układu i napełnienie czynnika do 300g – to tylko nieliczne z opcji, jakie w swoich ofertach posiada wiele warsztatów samochodowych. 

Przygotuj samochód na wiosnę: odgrzybiaj klimatyzację
Przygotuj samochód na wiosnę: odgrzybiaj klimatyzację

Warto pamiętać o tym, że sprawna klimatyzacja to nie tylko lepsza i wygodniejsza jazda autem, to także ochrona zdrowia, która jest niezwykle ważna, jeżeli podróżujemy z dziećmi, czy osobami mającymi alergie. Wiosna to najlepszy czas na to, aby przygotować samochód do letnich wycieczek, dlatego dobrym pomysłem jest znalezienie warsztatu samochodowego już teraz. Kluczowe jest również to, aby jednak nie wykonywać tego “na własną rękę”. W momencie, gdy chcemy cieszyć się komfortem i przede wszystkim bezpieczeństwem jazdy, powinniśmy oddać samochód do profesjonalnego warsztatu samochodowego. Nie należy zapominać również o tym, że usługa odgrzybiania klimatyzacji, nie jest droga, zatem nawet jeżeli wykonamy ją dwa razy w roku, nasz portfel tego nie odczuje. Za to, jednak otrzymamy zdrowe warunki do jazdy, a to jest przecież najważniejsze. Szczególnie w czasie, gdy z każdej strony narażeni jesteśmy na działanie różnych dodatkowych wirusów. Dla alergików regularne odgrzybianie, to jedyny sposób na to, aby nie pogorszyć swojego stanu zdrowia. Nie brakuje warsztatów samochodowych, które wykonują usługi odgrzybiania, dlatego możemy być pewni, że ich znalezienie nie będzie trudne!

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl