22 lipca 2024
Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej – kwas hialuronowy to jeden z najpopularniejszych wypełniaczy zmarszczek wykorzystywany w medycynie estetycznej. Charakteryzuje się wieloma zaletami i unikalnymi właściwościami dla skóry. W artykule porozmawiamy o zastosowaniu kwasu hialuronowego w nowoczesnych salonach piękna.

Czym jest kwas hialuronowy i jak odbija się na urodzie?

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy nie występuje tylko w formie „sztucznej”, ale naturalnie w organizmie (skórze) człowieka. Można powiedzieć, że to system optymalnego nawilżania, a co za tym idzie ochrony tkanek przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi (bakteriami). Niestety poziom kwasu hialuronowego w ludzkiej skórze obniża się stopniowo, wraz z wiekiem, co prowadzi do prostych wniosków. Medycyna estetyczna to przedłużenie czasu młodości. Wprowadzenie kwasu hialuronowego z zewnątrz w bardzo czystym formacie nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, a może okazać się zbawienne w ramach dbania o urodę. Prace nad kwasem hialuronowym w medycynie estetycznej trwają poważnie od lat czterdziestych. W tamtym okresie kwas hialuronowy dominował w terapiach zwierząt, jako element odbudowy wzroku. Kwas hialuronowy to ciekawe uzupełnienie dla sektora kosmetologicznego. Potrafi bowiem wpłynąć pozytywnie na działanie niektórych leków. Wrażliwe substancje połączone z kwasem hialuronowym przetrwają po prostu dłużej, a to już bardzo pozytywna konsekwencja dla ogólnego standardu poprawy zdrowia.

Zastosowanie kwasu hialuronowego do odmłodzenia

gabinet medycyny estetycznej Warszawa
gabinet medycyny estetycznej Warszawa

Medycyna estetyczna proponuje kwas hialuronowy głównie na zmarszczki niezależnie od strefy, na której się pojawiły. Wprowadzenie wypełniacza rzadko wiąże się ze skutkami ubocznymi, ponieważ organizm przyjmuje składnik, jako coś naturalnego, oczywistego. Wypełnienie zmarszczek to tylko jedna z zalet. Wraz z wiekiem pogarsza się kontur twarzy i pojawia się wiotkość. Po połączeniu kwasu hialuronowego z nicią liftingującą można uzyskać efekty odmłodzenia o kilka, a nawet więcej lat, co potwierdzają klasyczne galerie metamorfoz dotychczasowych pacjentów gabinetów piękna. Medycyna estetyczna wprowadza kwas hialuronowy do kosmetyków premium. W salonach stosuje się stabilizowany kwas hialuronowy, z reguły certyfikowany, dopuszczony do obrotu dopiero po przeprowadzeniu testów laboratoryjnych. Wymogi, co do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej rosną. Nie można już sobie wyobrazić wstrzykiwania preparatów o nieznanym pochodzeniu. Jeżeli zamierzasz wykorzystać kwas hialuronowy do upiększenia twarzy nie bój się pytać o pochodzenie wypełniaczy. Na pewno kwas hialuronowy wygrywa z botoksem ze względu na brak sztywności i skutków ubocznych. Koszty zabiegu obniża również ograniczenie kosztów znieczulenia. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego praktycznie nie boli, ale można oczywiście opcjonalnie wybrać rozwiązanie przeciwbólowe.

Jak dbać długoterminowo o urodę?

Jeden z ważniejszych atutów kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej to wyrównanie asymetrii twarzy. A symetria odpowiada w praktyce za atrakcyjność. Od lat najważniejszymi zabiegami medycyny estetycznej są te, które wpływają na cechy doboru płciowego. Konkretnie powiększenie ust, rozjaśnienie cery (usunięcie przebarwień), odsysanie tłuszczu, laserowa korekta rozstępów oraz znamion.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej
Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej

Medycyna estetyczna to nie tylko odmłodzenie, ale realne wsparcie przy wykryciu przyspieszonego starzenia. Na starzenie się skóry wpływa wiele czynników, nie tylko genetyka, ale również zachowania (nawyki) człowieka, w tym częste opalanie, dopasowanie złych kosmetyków, a nawet życie w nieciekawym otoczeniu, mocno toksycznym (przykład smogu). Nie dziwi zatem fakt, że praktycznie w każdym uznanym centrum medycyny estetycznej spotkasz dział z kosmetykami premium. Ograniczenie starzenia kwasem hialuronowym jest tymczasowe i działa najczęściej od pół roku do dwóch, czasami więcej lat. W czasie po aplikacji wypełniaczy warto zadbać o większą aktywność fizyczną, regularny wypoczynek (minimum 8 godzin snu), uzupełnienie niedoborów witaminowych po wcześniejszym przeprowadzeniu badań krwi. Na urodę wpływa również stres. Minimalizacja stresu to wręcz ulga dla całego ciała. Nie bez powodu w centrach piękna stosuje się przyjemne zapachy, intymną, relaksującą atmosferę zabiegu. Ograniczenie stresu pozwala na szybsze działanie składników aktywnych z preparatów upiększających.

Medycyna estetyczna stoi kwasem hialuronowym

Medycyna estetyczna wykorzystuje kwas hialuronowy powszechnie do wyrównywania zmarszczek, czy do poprawy owalu twarzy. Kiedy warto rozpatrzyć podobny zabieg? Kwas hialuronowy bardzo pomaga w powiększaniu ust, w modelowaniu policzków mocno opadających. Dobrze radzi sobie ze spłycaniem poważniejszych bruzd nosowo-wargowych. Po aplikacji wypełniacza zastanów się nad inwestycją z kosmetyki zawierające w składzie kwas hialuronowy. Nawet minimalne nasycenie wystarczy, aby utrzymać bardzo pozytywne rezultaty. Medycyna estetyczna to ciekawa i przede wszystkim skuteczna branża, co potwierdza wyraźnie działanie kwasu hialuronowego. Czy po lekturze artykułu zdecydujesz się na wskazany zabieg?