23 kwietnia 2024
Stomatolog Szczecin

Stomatolog Szczecin

Stomatolog Szczecin: implanty dentystyczne przeznaczone są do uzupełniania braków w naturalnych zębach. Idealny implant dentystyczny powinien być funkcjonalny, trwały i nie wyróżniać się kolorem naturalnych zębów. Jak przebiega zabieg implantacji? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Czym są implanty dentystyczne?

Implanty dentystyczne https://doboszimplanty.pl/cennik/ to sztuczne korzenie — implanty wykonane z tytanu, które są mniej więcej wielkości naturalnego korzenia zęba. Na ich podstawach umieszczone są sztuczne zęby, korony. Jednak liczba implantów nie zawsze musi być równa liczbie brakujących zębów. Można wykonać implanty wielopunktowe, na których zostaną umieszczone wszelkie brakujące zęby. W niektórych przypadkach do podparcia całej protezy wystarczą nawet dwa implanty.

Korona lub sztuczny ząb

Korony to sztuczne zęby, które są przymocowane do implantów, które działają jak uzębienie, lub do zębów naturalnych, aby ukryć ewentualne uszkodzenia. Korony są również zakładane w celu ochrony słabszych zębów przed złamaniem, zakrycia zębów po leczeniu kablem, naprawy mostów lub naprawy złamanych zębów. Obecnie stomatolodzy w Szczecinie https://www.stomatolog-24.com.pl/stomatolog-szczecin/ oferują nam różne rodzaje koron:

   • Korona akrylowa – Wykonana z akrylu o naturalnym kolorze zębów. Ich wadą jest niska trwałość, dlatego stosuje się je jako tymczasowe uzupełnienie,
   • Korony metalowe – Są wykonane z różnych metali. Niestety nie są zbyt estetyczne, ponieważ nigdy nie mają koloru swoich naturalnych zębów,
   • Korona Ceramiczna – Wykonana z Porcelany. Wyglądają bardzo pięknie, ponieważ ich kolor jest nie do odróżnienia od koloru naturalnych zębów,
   • Korony metalowe z akrylem – Z przodu pokryte akrylem w kolorze zębów. Obecnie są rzadko używane, ponieważ są nietrwałe i mało estetyczne,
   • Korony metalowe z fornirem porcelanowym – Korony te są całkowicie pokryte porcelaną i bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Są to najczęściej stosowane korony protetyczne,
   • Korony cyrkonowe – są bardzo trwałe i zachowują właściwości optyczne naturalnych zębów.

Proces wszczepiania implantu – etapy

Faza 1 – Konsultacje

Stomatolog Szczecin
Stomatolog Szczecin

Pierwszym etapem leczenia implantologicznego https://doboszimplanty.pl jest konsultacja ze stomatologiem w Szczecinie, która pozwoli zweryfikować ewentualne przeciwwskazania do tego typu leczenia. Dlatego ważne jest, aby podczas rozmowy z lekarzem podać jak najwięcej informacji o swoim zdrowiu lub nawykach żywieniowych, ponieważ te pytania mogą mieć znaczenie dla powodzenia zabiegu.

Podczas wizyty uzyskamy również wszelkie niezbędne informacje dotyczące przebiegu zabiegu implantacji, pytania związane z przygotowaniem procesu leczenia oraz porady dotyczące okresu rekonwalescencji. Z drugiej strony eksperci mogą zdecydować, czego możemy się spodziewać pod względem estetyki i wyników odbudowy.
Jak wygląda proces tej konsultacji? Na początku osoba wykonująca implant musiała przeprowadzić z nami wywiad i poinformować nas o alternatywie. Później zostanie wykonana diagnostyka obrazowa i zaplanowane inne badania, które muszą zostać zaakceptowane. Po przeanalizowaniu i omówieniu wyników poznamy plan i koszt przebiegu leczenia.

Etap 2 – Wszczepienie implantu

Zanim przejdziemy do szczegółów, jest dość ważny punkt związany z obawami pacjenta. Wiele osób zastanawia się, czy implantacja jest bolesna. Oczywiście nie, ponieważ implanty umieszczane są w znieczuleniu miejscowym, a dawka dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta, dzięki czemu nie odczujesz bólu i dyskomfortu podczas zabiegu.

Po znieczuleniu specjalista wykona nacięcie w dziąśle, bardzo delikatnie wyciągnie, wywierci otwór, wstawi implant i zaszyje. Zabieg wykonywany jest pod mikroskopem, dzięki czemu lekarze mogą wykonać przeszczep dokładnie i szybko.

Etap 3 – Rekonwalescencja po implantacji

Pierwsze czternaście dni po implantacji jest bardzo ważne, ponieważ jest to etap, w którym tkanka musi się zagoić. Dlatego ważne jest, aby po zabiegu postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, takimi jak:

   • Po każdym posiłku wypłucz usta solą fizjologiczną lub letnią wodą,
   • Przez dwa tygodnie należy spożywać posiłki siekane, najlepiej płynne,
    przyjmowanie leków na receptę (jeśli są bez wątpienia przepisywane),
   • W żadnym wypadku nie powinieneś palić,
   • Podczas szczotkowania unikaj obszaru, w którym umieszczany jest implant, aby uniknąć podrażnienia tkanki.

Dwa tygodnie po zabiegu należy udać się do dentysty https://www.miejscezdarzenia.edu.pl/dentysta-szczecin/ i chirurga w celu usunięcia szwów. Następnie, po 2-4 miesiącach (w zależności od specjalisty), powinieneś mieć wizytę kontrolną, aby uzyskać koronę.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl