15 kwietnia 2024
Piękne, zmysłowe usta

Piękne, zmysłowe usta

Piękne, zmysłowe usta mają ogromne znaczenie dla kobiety. W nich ukrywa się zmysłowość i seksualność. Usta to symbol atrakcyjności seksualnej, a jednocześnie pierwszych, młodzieńczych miłości. Zdaniem wielu kobiet wygląd ust wypływa na relacje damsko-męskie. Kobiety, których usta wyglądają atrakcyjnie, są obiektem zainteresowań panów.

Mężczyźni przyznają, że lubią, kiedy kobiety malują usta czerwono lub w odcieniu delikatnego różu. Czerwień budzi pożądanie, z kolei pastelowe odcienie różu lub jaśniejsze brązy to idealny kolor ust do pracy i na spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Kobiety są bardzo krytyczne wobec wglądu swoich ust i często decydują się na zabiegi medycyny estetycznej dla poprawienia ich wyglądu.

Usta – symbol kobiecości

Kobiety mają bardzo dużo zastrzeżeń co do kształtu ust. Chcą, aby były powabne, nawilżone, o odpowiednim kształcie i wielkości.  W końcu usta to symbol kobiecości – mają podkreślać urodę kobiety, a jednocześnie jej osobowość. Usta mają wpływ także na kształt twarzy. Problemem bywa asymetria ust, zbyt wąskie/szerokie usta oraz ich przesuszenie.  Jeżeli usta nie wyglądają dobrze, to kobieta nie czuje się atrakcyjna i dlatego decyduje się na skorzystanie z pomocy medycyny estetycznej. Nawet mała  zmiana w wyglądzie ust poprawia proporcje twarzy i sprawia, że twarz nabiera harmonijnego, odświeżonego  wyglądu. Medycyna plastyczna ust cieszy się zainteresowaniem głównie wśród kobiet. Panowie raczej nie korzystają z zabiegu powiększania ust, ponieważ nie mają tak wysokich wymagań w kwestii wyglądu ust, jak płeć piękna. 

Zabiegi  medycyny estetycznej na usta

Na rynku jest mnóstwo kosmetyków, które mają poprawić wygląd ust: pomadki powiększające, kremy nawilżające, kremy przeciwko opadającym kącikiem ust. Szaleństwo kolorów  i zapachów ogarnęło producentów szminek. Mimo wszystko duża grupa kobiet jest niezadowolona z wyglądu ust i decyduje się na modelowanie ust. Taki zabieg poprawia nie tylko wygląd warg, ale także samopoczucie pacjentki. Znów czuje się piękna, atrakcyjna i potrafi uśmiechem „zaczarować świat”. Najczęściej wybieraną metodą powiększania ust jest aplikacja kwasu hialuronowego. 

Modelowanie ust – podstawowe informacje

Piękne, zmysłowe usta
Piękne, zmysłowe usta

Modelowanie ust w https://www.m-estetica.pl to zabieg, który można wykonać w każdym wieku. Młodsze panie decydują się na niego z powodu niezadowolenia z kształtu ust, a kobiety w wieku średnim i dojrzałym poddają się modelowaniu ust z powodu zatarcia konturu ust – ich usta stały się mniej widoczne i chcą to zmienić.  Lekarze medycyny estetycznej polecają tym pacjentkom aplikację kwasu hialuronowego przy użyciu igły. Jest to bardzo skuteczna i bezpieczna metoda  powiększania  i modelowania ust. Potwierdzają to specjaliści z medycyny estetycznej i zadowolone  z zabiegu kobiety.

Kwas hialuronowy  to substancja występująca naturalnie w skórze. Wstrzyknięcie jej nie powoduje niebezpiecznych dla życia skutków ubocznych. Może pojawić się niewielki obrzęk lub zaczerwienienie po zastrzyku, ale ono po kilku dniach znika. Kwas hialuronowy stopniowo ulega degradacji. Efekt zabiegu jest odwracalny. W razie niezadowolenia z wyglądu ust po użyciu kwasu hialuronowego pacjentka musi wykazać się cierpliwością i poczekać, aż usta wrócą do swojego pierwotnego wyglądu.

Zabieg składa się z kilku etapów. Po pierwsze trzeba się pozbyć makijażu ust – najlepiej przyjść do kliniki bez makijażu. Następnym etapem jest dezynfekcja, której celem jest pozbycie się drobnoustrojów.  Później lekarz podaje znieczulenie, które natychmiast zaczyna działać i wykonuje zabieg właściwy -wypełnienie ich kwasem hialuronowym. Po skończonych iniekcjach lekarz masuje skórę ust, aby kwas hialuronowy został rozmieszczony równomierny. NA koniec schładza wargi, co zapobiega opuchliźnie.  

Przeciwwskazania do modelowania ust kwasem hialuronowym

Modelowanie ust kwasem hialuronowym uchodzi za bezpieczny zabieg, o ile wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej, który ma doświadczenie w zabiegach wykonywanych na wargach. Przeciwwskazaniem do wykonania powyższego zabiegu jest opryszczka i trądzik, ponieważ istnieje możliwość zainfekowania miejsca wkłucia.  Modelowanie ust kwasem  hialuronowym muszą sobie odpuścić kobiety zażywające leki przeciwzakrzepowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz osoby z obniżoną odpornością. Wymienione grupy leków zwiększają ryzyko krwawienia podczas zabiegu. Wypełniania ust powyższym kwasem nie wykonuje się u osób niepełnoletnich. Lekarz pyta  o wszystkie przeciwwskazania w trakcie rozmowy przed zabiegiem. Warunkiem bezpieczeństwa tej procedury jest całkowita szczerość pacjentki z lekarzem.

Kobiety chcą pięknie wyglądać. Każdy element twarzy musi być idealny. Jeżeli zauważą zmarszczki, czy opadanie kącików ust, trądzik lub inne uchybienia wyglądu buzi, ratują się w pierwszej kolejności kosmetykami. Kiedy są niezadowolone z działania kosmetyków, wytaczają większe działa przeciwko problemom na skórze i udają się na konsultacje do kliniki medycyny estetycznej i korzystają z najlepszych zabiegów, jakie oferują pracujący tam lekarze.