17 czerwca 2024
Pedicure leczniczy Pedicure leczniczy

Pedicure leczniczy

Pedicure leczniczy – co to jest, jak wygląda i kiedy warto się na niego zdecydować? Stopy to część ciała, która czasami jest zaniedbywana w codziennej pielęgnacji, jednak jest to duży błąd. Warto pamiętać, że stan naszych stóp zależy zarówno od naszej kondycji, jak i codziennego funkcjonowania. Czasami mogą rozwinąć się u nich poważniejsze choroby z powodu wielu problemów spowodowanych złą opieką i latami zaniedbań. Dobrze jest regularnie dbać o stopy, na przykład wykonując pedicure terapeutyczny.

Co to jest pedicure leczniczy?

pedicure lecznicze w Warszawie
pedicure lecznicze w Warszawie

Większość osób zna tylko klasyczny pedicure kosmetyczny i nie zdaje sobie sprawy, że profesjonalne gabinety podologiczne oferują również pedicure leczniczy. Ten rodzaj pedicure nazywany jest również pedicure medycznym lub pedicure. Celem tego zabiegu jest właściwa pielęgnacja stóp oraz likwidacja problemów i chorób stóp oraz płytki paznokciowej. Pedicure leczniczy może wykonać profesjonalna kosmetyczka lub podolog. Podczas zabiegu usuwane są modzele, odciski i odciski, a popękana skóra pięt jest traktowana ze szczególną troską.

Specjalista zajmie się również wrastającymi paznokciami, zakładając specjalne klipsy lub odpowiednie kształtki. Podczas pedicure leczniczego kosmetyczka leczy również choroby grzybicze stóp i paznokci, jednak proces leczenia może trwać bardzo długo. Pozbycie się choroby grzybiczej może wiązać się z przyjmowaniem leków doustnych lub eliminacją zmian wywołanych przez grzyba. Zabieg pedicure leczniczego trwa zwykle od 60 do 90 minut, jednak długość zabiegu zależy od stopnia zaawansowania i rodzaju dolegliwości.

Kiedy warto skorzystać z pedicure leczniczego?

pedicure lecznicze w Szczecinie
pedicure lecznicze w Szczecinie

Warto pamiętać, że stopy wymagają szczególnej troski i należy o tym pamiętać każdego dnia. Pedicure leczniczy można wybrać spośród różnych problemów i dolegliwości. Czasami pacjenci cierpią na chorobę spowodowaną zaburzeniem genetycznym. Można spotkać osoby, które mają tendencję do wrastania paznokci lub odcisków. Pedicure terapeutyczny to dobra rada dla osób z cukrzycą, u których może rozwinąć się tzw. stopa cukrzycowa. Niewłaściwa pielęgnacja stóp w neuropatii cukrzycowej może prowadzić do przykrych konsekwencji. Pedicure w tej klinice polecany jest również kobietom w ciąży oraz osobom z nadwagą, ponieważ ich stopy noszą duże obciążenie.

Jak przygotować się do programu?

Pacjenci powinni pamiętać o umyciu stóp przed wizytą u podologa lub kosmetyczki. Nie należy również malować paznokci przed wykonaniem pedicure. Poza higieną ogólną należy unikać nadmiernej ingerencji w ich stan, zwłaszcza jeśli pacjent poddawany jest tego typu zabiegom po raz pierwszy. W ten sposób specjaliści będą mogli szybko i sprawnie postawić diagnozę i podjąć decyzję o dalszym postępowaniu.

Pedicure leczniczy – jak przebiega proces?

Pedicure leczniczy
Pedicure leczniczy

Na początku specjalista będzie musiał przeprowadzić z pacjentem dokładny wywiad, podczas którego będzie chciał dowiedzieć się, na jakie choroby cierpi pacjent oraz jaki jest jego ogólny stan zdrowia. Kolejnym etapem będzie dokładne badanie i diagnoza stopy. Następnie zmiękczy i zdezynfekuje skórę i paznokcie, aby przygotować stopę do dalszego ruchu. Użyj balsamu lub kąpieli, aby zmiękczyć naskórek. Następnie usuwany jest zrogowaciały naskórek, do czego specjaliści wykorzystują frezarkę.

Podczas tej operacji usuwane są również odciski, odciski i modzele. Następnym krokiem, jaki podejmie specjalista, będzie potraktowanie płytki paznokcia. Odpowiednio skrócić i wygładzić, odciąć naskórek. Po rozwiązaniu wszystkich problemów medycznych rozpoczyna się pielęgnacja stóp. Wykonaj wygładzający peeling, a następnie nałóż na stopy maskę nawilżająco-regenerującą. Na koniec nałóż krem ​​nawilżający i wypoleruj paznokcie.

Efekty pedicure leczniczego

sklep podologiczny ze środkami do pedicure leczniczego
sklep podologiczny ze środkami do pedicure leczniczego

Efekty pedicure leczniczego widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Pacjenci nie odczuwają już bólu spowodowanego wrastającymi paznokciami, pękającymi piętami czy odciskami. Głównym celem tej operacji jest zmniejszenie obciążenia pacjenta i zapewnienie komfortu stopy. Należy jednak pamiętać, że bardzo zaniedbane i zniszczone stopy wymagają dłuższego leczenia. Dlatego bardzo ważna jest regularna pielęgnacja.

Czym różni się pedicure leczniczy od pedicure kosmetycznego?

Pedicure to zabieg kosmetyczny obejmujący paznokcie stóp, podczas którego nakłada się lakier do paznokci. Celem tego zabiegu jest pokolorowanie paznokci, choć nie jest to jego jedyne zadanie. Pedicure można podzielić na pedicure klasyczny, czyli pedicure kosmetyczny oraz pedicure biologiczny i leczniczy. Pedicure leczniczy różni się od pedicure kosmetycznego zastosowanymi narzędziami, które obejmują nie tylko paznokcie, ale całą stopę. Jej celem jest pozbycie się ich problemów, a nie tylko dbanie o ich estetykę.