22 lipca 2024
Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie nad morzem?

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie nad morzem?

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie nad morzem? W ostatnich latach nad Morzem Bałtyckim powstało wiele nowoczesnych apartamentowców, które mają do zaoferowania wiele udogodnień. Zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie morza, zapewniają jedyny w swoim rodzaju widok na otwarte morze. Łączące w sobie funkcjonalność i nowoczesny design, chętnie kupowane są przez młodych inwestorów, którzy uczą się zarządzać oszczędnościami. Dla kupujących mieszkania nad morzem ważniejsza od bliskości ścisłego centrum, jest lokalizacja pośród dziewiczej natury i z daleka od tłumu turystów.

Mieszkanie nad morzem – dlaczego warto mieć własne mieszkanie przy plaży?

Większość z nas marzy o własnym mieszkaniu nad morzem. Niepowtarzalny klimat, szum fal, a także piaszczyste plaże w zasięgu ręki, to tylko niektóre czynniki, dla których warto przeprowadzić się tutaj na stałe. Nadmorskie miejscowości dają ogromne możliwości nie tylko mieszkaniowe, ale i zawodowe. Duże nakłady finansowe pozyskiwane z Unii Europejskiej pomogły lokalnym władzom w stworzeniu nad Bałtykiem setek kilometrów dróg rowerowych, dzięki czemu doskonale poczują się tutaj osoby, dla których niezwykle ważna jest aktywność fizyczna. Co więcej nadmorski klimat to stałe sanatorium. Dzięki dużej zawartości jodu, nie musimy więcej obawiać się o zdrowie. Wiatry wiejące znad morza skutecznie minimalizują występowanie szkodliwego dla zdrowia smogu, dlatego wyjazd nad morze zalecany jest szczególnie rodzinom z dziećmi.

Mieszkanie jako doskonała inwestycja kapitału

Mieszkanie nad morzem położone w atrakcyjnej lokalizacji, to również możliwość zarobków. Wynajmowane w ciągu roku może nam przynieść nawet do ośmiu procent jego wartości. Biorąc pod uwagę, iż sezon nad morzem trwa od wiosny do późnej jesieni, nie powinno być z tym problemu. Ze względu na niskie ceny, nad Bałtyk przyjeżdżają turyści z Niemiec, Włoch, a nawet Hiszpanii. Korzystając z doskonałej infrastruktury turystycznej poszukują lokali, które zapewnią im prywatność i ciszę.

Najlepiej inwestować w mieszkania, które dopiero powstają. Ich cena jest znacznie niższa od w pełni urządzonych i sprzedawanych przez dotychczasowych właścicieli. W poszukiwaniu dobrej oferty warto skontaktować się bezpośrednio z deweloperem zarządzającym nieruchomością. Daje nam to możliwość negocjowania ceny. Podpisując z nimi umowę kupna, nasze prawa są chronione, dzięki czemu możemy czuć się bezpiecznie o swoje interesy. Lokale od deweloperów są jak czysta kartka papieru, z którą możemy zrobić wszystko.

Co powinno znajdować się  w nieruchomości, w której chcemy zakupić apartament?

Dzisiejsze apartamentowce różnią się od bloków, które jeszcze niedawno szpeciły polskie wybrzeże. Oprócz mieszkań oferują miejsca parkingowe i komórki lokatorskie. Większość z nich posiada również siłownię i centrum jogi, spa i strefę wellness, a także własną restaurację i wypożyczalnię rowerów, gokartów i elektrycznych hulajnóg. Dobrze, aby mieszkanie które chcemy kupić posiadało duże okna, a także balkon lub taras. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość podłączenia klimatyzacji. Dużą zaletą nowych inwestycji jest całodobowa recepcja i ochrona, która chroni mienie mieszkańców przed kradzieżą.

Ile kosztuje zakup funkcjonalnego mieszkania nad polskim morzem?

Na cenę mieszkania składa się wiele czynników. Oprócz metrażu, lokalizacji, otoczenia i udogodnień znajdujących się w głównym budynku, duże znaczenie ma jakość wykończenia.  Im bliżej morza położone jest mieszkanie, tym jego cena będzie wyższa. W dużych ośrodkach wakacyjnych takich jak Gdańsk czy Gdynia, ceny za metr kwadratowy mogą sięgać nawet dwudziestu tysięcy złotych. W mniejszych miasteczkach, cena ta może wahać się od ośmiu tysięcy złotych za metr kwadratowy do trzynastu tysięcy złotych.

Czy metraż mieszkania, które chcemy kupić jest ważny?

Decydując się na zakup pierwszego mieszkania nad morzem, warto zainwestować w lokal, który będzie miał przynajmniej kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Pamiętajmy, że bez względu na to czy mieszkanie kupujemy dla siebie, czy pod późniejszy wynajem, musi być na tyle duże, abyśmy mogli w nim wypocząć. W mieszkaniu powinna znajdować się wydzielona część sypialna, łazienka z prysznicem i pralką, a także korytarz z szafą na ubrania, salonik z telewizorem, a także aneks kuchenny ze zmywarką i stołem, przy którym można zjeść wspólny posiłek. Zatrudnienie dobrego architekta wnętrz pozwoli nam optymalnie wykorzystać każdy fragment mieszkania. Dobrze, aby do mieszkania przynależała komórka lokatorska, w której pomieścimy sprzęt wodny, rowery, cenne przedmioty na czas wyjazdu.

Zakup własnego mieszkania  to doskonała inwestycja zgromadzonego kapitału. Nie od dziś uważa się, iż inwestycja w nieruchomości i grunt jest bezpieczna i nie traci na wartości. Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na nowe mieszkania, sprzedając je zaledwie po kilku latach odnotujemy zysk, a kapitał będziemy mogli zainwestować w kolejną nieruchomość, która przyniesie nam kolejny zysk. Warto pamiętać, iż kupione mieszkanie może w przyszłości zabezpieczyć interesy naszych dzieci.