22 lipca 2024
Ile kosztują tatuaże oraz od czego jest zależna ich cena?

Ile kosztują tatuaże oraz od czego jest zależna ich cena?

Ile kosztują tatuaże oraz od czego jest zależna ich cena? Należy mieć świadomość, że dobry tatuażysta nie posiada nigdy stałych cenników. Zazwyczaj wyceniają oni tatuaż bezpośrednio na podstawie samego stopnia skomplikowania danego wzory, który im przedstawimy. Jednak na wysokość ceny tatuażu ma także wpływ kilka innych czynników. Co to za czynniki? O tym przekonamy się już za chwilę.

Od czego jest zależna cena tatuażu?

Czy wiesz dlaczego ceny za identyczny wzór różnią się zależnie od studia tatuażu? Wynika to z tego, że ceny tatuażu zależne są od bardzo wielu czynników. Na to, ile zapłacimy wpływ ma przede wszystkim sama wielkość tatuażu. Nie bez znaczenia jest to czy będzie on wykonywany tuszem kolorowym bądź też czarnym. W wielu wypadkach liczy się także miejsce, w którym zamierzamy sobie zrobić tatuaż.

Wielkość tatuażu bezpośrednio się przekłada na jego czas wykonania. Przeważnie tatuaże większe wykonywane są podczas dwóch czy też nawet trzech sesji. Dlatego ich cena jest stosunkowo wyższa. Wykonanie tatuażu rozłożyć możemy na sesje także w przypadku wzorów mniejszych. Jednak pomysł ten nie jest zbyt dobry. Dlaczego? Chociażby dlatego, że ciało po pierwszej sesji już jest wystarczająco podrażnione i następny dzień nawet w dobrym studio tatuażu https://www.luckyseven.pl/ może być o wiele mniej przyjemny niż wykonanie od razu całego tatuażu.

Ile kosztują tatuaże oraz od czego jest zależna ich cena?
Ile kosztują tatuaże oraz od czego jest zależna ich cena?

Co jeszcze ma wpływ na samą cenę tatuażu? Na pewno jest to technika, którą zostanie tatuaż wykonany. Nie bez znaczenia jest także stopień skomplikowania wybranego wzoru. Projekty, który posiadają masę drobnych elementów czy też wymagają cieniowania będą droższe od wzorów prostych. Jednak jednym z czynników najważniejszych, które mają wpływ na samą cenę tatuażu jest renoma studia tatuażu. Są salony tatuażu, w których nawet za wzór najprostszy zapłacimy majątek, ale są także takie, które nam zrobią spory tatuaż za cenę stosunkowo niewielką. Przy wyborze studia nie należy sugerować się ceną. Jest to spory błąd. Musimy zapoznać się z opiniami o danym studio. Opinie muszą być przeważająco pozytywne. W innym wypadku trudno będzie nam zaufać. Warto także zapoznać się z pracami artystów. Jeśli nam się podobają i jesteśmy pod wrażeniem prezentowanej techniki, to warto się zdecydować.

Musimy mieć także na względzie, że ważne jest to, aby tatuaż był wykonany bezpiecznie oraz naprawdę starannie. Jest to dla nas najważniejsze.

Ile zapłacimy za mały tatuaż?

Ceny mniejszych tatuaży https://lejery.edu.pl/ile-kosztuja-tatuaze-3d/ wahają się między sto a trzysta złotych. Tyle zapłacić powinniśmy za chociażby mały tatuaż na nadgarstku, kostce, na dłoniach czy też tyle zapłacimy za krótki napis. Jednak jeśli w przyszłości planujemy sobie zrobić więcej mniejszych wzorów, to warto je wykonać przy jednej wizycie. Najczęściej cena kilku tatuaży drobnych wykonanych podczas jednej sesji, jest o wiele niższa niż wykonanie takich samych wzorów w innym czasie. Poza tym niektóre tatuaże wykonać można całkiem za darmo czy też za “śmieszną” kwotę. Jak to możliwe? Można się zgłosić jako model do danego studia tatuaże. Musimy się jednak liczyć z tym, że tatuaże są wykonane przez praktykantów, którzy się dopiero uczą, więc nie mamy żadnej pewności, że dany wzór będzie na pewno wyglądał tak, jak sobie tego życzyliśmy.

Ceny tatuaży

Średnie damskie i męskie tatuaże, które są wykonane na przedramieniu zazwyczaj kosztują od 500 do tysiąca złotych. Wszystko jest zależne od samego stopnia skomplikowania wzorów. Mówimy tutaj oczywiście o tatuażach klasycznych. Miejmy świadomość, że tatuaże kolorowe bywają mniej więcej o 100 do 400 złotych droższe. Musimy przyznać, że jest to niemała kwota. Z kolei tatuaż duże, na przykład na całych plecach mogą kosztować między trzy a cztery tysiące złotych. Bardzo popularnym tatuażem jest także popularny rękawek. Co to takiego? jest to tatuaż od samego obojczyka po nadgarstek (na jednej ręce). Cena takowego tatuażu zaczyna się przeważnie od 1500 złotych w przypadku tatuaży damskich oraz od 2000 tysięcy złotych w przypadku mężczyzn, którzy są mocno postawni.

Warto także pamiętać o tym, że osoba wykonująca tatuaż nie wykona nam nigdy tatuażu takiego samego, jak te, który tatuatorowi przedstawimy. Może zrobić oczywiście coś podobnego, ale raczej nigdy się nie zdecyduje na skopiowanie wzoru. Dlatego też pomyśleć warto od razu nad projektem oryginalnym. Tym bardziej, że wielu artystów to prawdziwi profesjonaliści i jeśli dany wzór im się naprawdę spodoba, to nawet mogą nam obniżyć koszt jego wykonania.

Na sam koniec dodajmy, że warto przemyśleć sobie wykonanie tatuażu. Nie powinna to być spontaniczna decyzja. Niestety w takiej sytuacji możemy być niezadowoleni z efektu końcowego. Należy być świadomym, że tatuaż pozostaje z nami do końca życia, a więc nie chcemy mieć na sobie brzydkiego wzoru czy też nie estetycznie wykonanego. Wybór dobrego tatuatora jest już połową sukcesu. Dzięki temu uda nam się pokazywać swój tatuaż na każdym kroku, a nie ukrywać go pod kolejnymi warstwami ubrań. Jest to wręcz niedopuszczalne. Wybierzmy zatem wzór oraz studio tatuażu z głową, a nie będziemy niczego żałować.