17 czerwca 2024
Stomatolog wykona odbudowę uzębienia przy pomocy implantów zębowych

Stomatolog wykona odbudowę uzębienia przy pomocy implantów zębowych

Stomatolog wykona odbudowę uzębienia przy pomocy implantów zębowych – implantacja to najbardziej zaawansowana, niezawodna i trwała metoda odzyskania utraconych zębów. Jeśli implanty i zęby będą odpowiednio i regularnie pielęgnowane, będą trwać przez całe życie. Jednocześnie jest to długoterminowa inwestycja w piękny wygląd i umiejętność jedzenia jak własnymi zębami.

Tylko przy pomocy implantów dentystycznych od doboszimplanty.pl/cennik/ można przywrócić cały ząb od korzenia do korony, ponieważ inne metody, takie jak protetyka, mogą przywrócić tylko koronę zęba, tj. widoczną część zęba powyżej linii dziąseł. Ponadto można odbudować zęby na implantach, gdy nie ma jednego, kilku lub nawet wszystkich zębów. Około 97–98 procent procedur implantacji kończy się powodzeniem. Szybkość wszczepiania implantu zębowego zamiast zęba usuniętego długo wynosi 98,05 procent, a zęba niedawno usuniętego 96,52 procent. Wizyta u stomatologa pozwoli rozwiać wszystkie wątpliwości i podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

Z czego wykonane są implanty dentystyczne?

Implant zębowy to mała metalowa śruba, którą stomatolog umieszcza w kości szczęki. Implanty dentystyczne są wykonane z tytanu. Ten metal jest najbardziej odpowiedni dla ludzkiego ciała: nie powoduje reakcji alergicznych, odrzucenia, doskonale rośnie razem z kością szczęki. Po minimalnie inwazyjnym zabiegu sztuczny ząb mocowany jest do implantu, który nie różni się pod względem funkcji ani wyglądu od naturalnego zęba.

Przygotowanie do wszczepienia implantów zębowych – konsultacja u stomatologa

Najpierw pacjent przychodzi na konsultację do stomatologa, przeprowadza się diagnostykę (zdjęcie rentgenowskie, tomografia komputerowa), przygotowywany i rozważany jest indywidualny plan leczenia pacjenta. Po zdiagnozowaniu lekarz może ocenić stan zębów pacjenta, anatomię kości i jej gęstość. Jeśli nie ma wystarczającej ilości kości do implantu, dzięki tomografii komputerowej dentysta może zaoferować konkretne rozwiązanie dla każdej sytuacji. Na przykład, jeśli to konieczne, procedura, podczas której podnosi się błona zatoki szczękowej. Zamiast wszczepiania wszystkich brakujących zębów osobno, można wybrać technikę leczenia, kiedy wszystkie zęby jednej szczęki są zamocowane na 4 implantach.

Proces implantacji w gabinecie stomatologa

implanty Szczecin
implanty Szczecin

Z reguły proces implantacji dzieli się na dwa etapy:

  • Etap chirurgiczny. Po zdiagnozowaniu, ocenie anatomii kości i jej gęstości, stomatolog umieszcza implant. Przed implantacją, jeśli to konieczne, podczas tej samej wizyty, ząb jest usuwany. Ta technika implantacji, po usunięciu uszkodzenia korzenia zęba i natychmiastowym umieszczeniu implantu zębowego oraz zamocowaniu zęba tymczasowego, nazywa się implantacją jednoetapową. Stomatolodzy chętnie stosują tę metodę implantacji. Ich doświadczenie pokazuje, że jest to niezawodny sposób na odbudowę zębów. I pacjent nie musi spędzić ani jednego dnia bez zębów.
  • Etap protetyki może rozpocząć się za 2-3 miesiące. Na tym etapie wycisk jest usuwany, a korona jest mocowana do implantu. Przed protetyką, czyli w okresie gojenia, z reguły mocowane są tymczasowe korony, tak zwane zęby tymczasowe, dzięki czemu pięknym uśmiechem można cieszyć się natychmiast po pierwszej wizycie.

Stomatolog może ustalić indywidualny czas trwania leczenia po badaniu, po sporządzeniu kompleksowego planu leczenia. W zależności od stanu zębów i kości pacjenta mogą być konieczne dodatkowe procedury. Wszczepienie samego implantu trwa zwykle około 20 minut. Tymczasowe zęby są zwykle wykonywane podczas tej samej wizyty. Protezy stałe wykonuje się w ciągu 3-5 miesięcy.

Korzyści z implantów dentystycznych

Stomatolog wykona odbudowę uzębienia przy pomocy implantów zębowych
Stomatolog wykona odbudowę uzębienia przy pomocy implantów zębowych

Zrekonstruowane zęby są lepsze od mostów lub protez ruchomych z wielu powodów:

  • Zęby na całe życie
  • Zęby odbudowane na implantach są trwalsze niż mosty. Prawidłowo i regularnie dbając o nowe zęby na implantach, z reguły służą do końca życia.
  • Pozytywny wpływ na zdrowie
  • Implanty dentystyczne pozwolą nie tylko odbudować koronę zęba, ale także jego korzeń, więc mogą zmniejszyć uszkodzenie kości.

Dzięki tej metodzie odbudowy zębów sąsiednie zdrowe zęby pozostają nienaruszone. Inaczej jest z mostami. Na przykład przy protetyce za pomocą mostów często stomatolog musi wykonać szlifowanie sąsiednich zębów, które dodatkowo otrzymują obciążenie, ponieważ stają się zębami oporowymi. Tytan, który jest używany do produkcji implantów, nie powoduje reakcji alergicznych, odrzucenia i idealnie łączy się ze szczęką. Niemetalowa ceramiczna korona jest przymocowana do implantu (śruba tytanowa) taki uformowany zamiennik zęba jest idealny do żucia i pomaga stworzyć idealną higienę jamy ustnej.

Stomatolog oferuje stabilne i wygodne zęby

Implanty dentystyczne https://doboszimplanty.pl/implanty/ przywracają 100-procentową skuteczność żucia. Stałe zęby odbudowane na implantach mają ustaloną konstrukcję, umożliwiają jedzenie, mówienie i uśmiech, tak jak własne zdrowe zęby. Często nowe zęby na implantach przywracają nie tylko zdrowie jamy ustnej, ale także młody wygląd i pewność siebie, zdolność do pełnego życia. Zrekonstruowane zęby są droższe niż ruchome protezy lub mosty, ale jest to inwestycja na całe życie. Najczęściej są objęte dożywotnią gwarancją producenta.