18 maja 2024
Płytki drewnopodobne we wnętrzu. Modne i piękne aranżacje

Płytki drewnopodobne we wnętrzu. Modne i piękne aranżacje

Płytki drewnopodobne we wnętrzu. Modne i piękne aranżacje – sporo obecnie jest takich trendów, którym warto przyjrzeć się bliżej. To pomysły na wnętrza interesujące i przyjazne. Kolor i urok drewna grają w nich ważną rolę. Jeśli wybierze się płytki ceramiczne tak wyglądają, to i piękno się zyskuje, i łatwą w pielęgnacji, trwałą podłogę.

Płytki i podłoga jak drewniana w modnym salonie

Wśród najmodniejszych barw salonu znajduje się szarość. Wybiera się chętnie nie tylko jasną, ale i ciemniejszą oraz imitującą beton. Takie salony są chłodne, tym bardziej że zwykle urządzone są minimalistycznie. By złagodzić chłód i dodać przytulności, warto wybrać na podłogę płytki drewnopodobne. Powinny mieć ciepły, brązowy kolor, jeśli mają uczynić takie wnętrze bardziej przyjaznym. Szarość na ścianach i wzór drewna na podłodze to idealne tło pod elegancką, nowoczesną aranżację. Gdy elegancja jest ważna, najlepiej wybrać płytki imitujące parkiet. Wzór ułożenia parkietu może być dowolny. Jeśli ściany są ciemne, warto zdecydować się na duży połysk podłogi. Inny modny wybór na aranżację pokoju dziennego to styl tropikalny. W takim wnętrzu dominować będzie biel z szarością. Dodatkowe barwy to brąz i zieleń. Brązowa jest podłoga z płytek imitujących drewno https://ceramixplytki.pl/6-podlogowe. Zielone są rośliny. Obie te barwy mogą pojawiać się i w dodatkach. W tej aranżacji nie tyle chodzi o elegancję, ile o atmosferę obszarów tropikalnych. Płytki ceramiczne mogą imitować parkiet lub deski. Można by wybrać i podłogę szarą. Obojętnie, jaki jest kolor płytek drewnopodobnych, to jest odniesienie do natury. Brąz to wybór dla kogoś, kto stawia na przytulność we wnętrzach. Podłoga w salonie powinna być reprezentacyjna. Zarówno drewniana, jak i taka z płytek ceramicznych, tym się charakteryzują. Ta druga jednak nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Bez większego zaangażowania ze strony osoby dbającej o czystość będzie stale emanować pięknem. Płytki to trwałe wykończenie podłogi.

Drewnopodobne płytki w ekologicznej łazience

Płytki drewnopodobne we wnętrzu. Modne i piękne aranżacje
Płytki drewnopodobne we wnętrzu. Modne i piękne aranżacje

Styl ekologiczny to kolejny, który odnosi się do natury. Modny stał się dużo wcześniej niż tropikalny. Obecnie to już klasyka. Warto mieć łazienkę w stylu ekologicznym. Jest ona spokojna, elegancka, w barwach natury. Można się w niej odprężyć. Na podłodze zazwyczaj znajdują się płytki drewnopodobne, bo musi ona emanować naturalnym pięknem. Barwy w takiej łazience to odcienie szarości, brązu, zieleni. Może dominować też biel. Płytki imitujące drewno układa się i na ścianie. Część z nich może mieć ten sam kolor, co na podłodze, inne mogą się wyróżniać. Pasują w takiej łazience i płytki brązowe, i szare. Wnętrza ekologiczne mogą być jasne i pogodne, ale też ciemne i surowe. W tym drugim wariancie sporo będzie w łazience ciemnej szarości. Wtedy tym bardziej część ścian powinna zostać wyłożona płytkami drewnopodobnymi. Pomoże to bardziej zaakcentować naturalne klimaty w łazience. Więcej obszaru imitującego drewno sprawi, że choć ciemno, nie będzie w łazience ponuro i nieprzyjemnie. Ważny przy takim stylu jest urok drewnianych powierzchni. Jednak drewno to mało praktyczny wybór do łazienki. Płytki drewnopodobne idealnie imitują powierzchnie drewniane. To elegancki materiał wykończeniowy na podłogę i ściany. Wszystkie płytki ceramiczne mają zalety bardzo ważne w łazience. Nie przepuszczają wody, nie szkodzą im wysokie temperatury i duża wilgotność, są łatwe w czyszczeniu. Drewnopodobne wnoszą klimat ciepła i naturalności. Warto wybrać takie płytki, nawet jeśli planuje się łazienkę inną niż ekologiczna.

Biała i pogodna kuchnia z płytkami drewnopodobnymi

Białe ściany, białe szafki i akcenty w pogodnym kolorze to teraz częsty wybór przy urządzaniu kuchni. Są dwie równie dobre opcje na wykończenie podłogi. Mogą się na niej znaleźć białe płytki. Jeśli natomiast ma być bardziej przytulnie, to wykłada się podłogę płytkami drewnopodobnymi https://ceramixplytki.pl/10-drewnopodobne. Można wybrać brązowe, ale też szare czy beżowe. Bez względu na wybrany kolor w kuchni będzie bardziej przytulnie. Uwzględnić warto wielkość tego pomieszczenia. Im jest mniejsze, tym bardziej ważne, by podłoga była jasna. Jeśli wybierze się podłogę przypominającą drewnianą, to można poprzestać na jednym akcencie kolorystycznym. Może być to jasna zieleń albo kolor żółty. Biel w połączeniu z barwami drewna to częsty wybór do kuchni nowoczesnych. Dominują w nich proste linie, mało jest ozdób, a mebli tylko tyle, ile trzeba. Biel pozwala powiększyć przestrzeń optycznie. Dzięki temu, że podłogę wyłożono płytkami drewnopodobnymi, jest w takiej kuchni przytulnie. Nawet jeśli urządzona jest minimalistycznie, to wnętrze jest przyjazne. W kuchni duże znaczenie ma łatwość utrzymania podłogi w czystości. Płytki ceramiczne to pod tym względem znakomity wybór. Łatwo zmywa się z nich wszelkie zabrudzenia. Płytki drewnopodobne to idealny materiał wykończeniowy na podłogę do nowoczesnego szarego salonu. Są idealnym wyborem także przy stylu tropikalnym. Wspaniale wyglądają w ekologicznej łazience i w białej pogodnej kuchni. Wszystkie te pomysły na wnętrza są teraz modne. Warto się nimi zainspirować, jeśli chce się spędzać czas w przyjemnym otoczeniu.

Ceramix płytki ceramiczne
Andrzeja Struga 3
70-784 Szczecin
730 730 143
ceramixplytki.pl