18 maja 2024
Pomysł na biznes – ile zarabia na siebie myjnia bezdotykowa?

Pomysł na biznes – ile zarabia na siebie myjnia bezdotykowa?

Pomysł na biznes – ile zarabia na siebie myjnia bezdotykowa? Dysponując większą gotówką i poszukując pomysłu na jej zainwestowanie w dochodowy biznes, warto rozważyć założenie własnej działalności oferującej usługi bezdotykowego czyszczenia samochodów. Myjnie bezdotykowe cieszą się ogromną popularnością i posiadają większy potencjał biznesowy. Sprawdźmy, z czym wiąże się taka działalność i czy jest opłacalna.

Dlaczego myjnie bezdotykowe są popularne?

Pomysł na biznes - ile zarabia na siebie myjnia bezdotykowa?
Pomysł na biznes – ile zarabia na siebie myjnia bezdotykowa?

Celem myjni bezdotykowej jest udostępnienie klientom miejsca, w którym samodzielnie umyją swój samochód, oraz sprzętu, dzięki któremu tę czynność wykonają. To bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych dotykowych myjni samochodowych. Klient ma do wyboru kilka programów mycia samochodu, a urządzenia posiadają dodatkowo opcję ochrony lakieru, dlatego myjnia bezdotykowa jest całkowicie bezpieczna dla pojazdu. Na myjni automatycznej samochód czyszczony jest za pomocą wielkich szczotek, co może skończyć się uszkodzeniem karoserii. Sam proces mycia jest błyskawiczny. Polega na wyborze programu, a następnie wodą z lancy pod dużym ciśnieniem myjemy karoserię, szyby i felgi auta. Sprawny kierowca jest w stanie umyć samochód już w 10 minut, co zdecydowanie przekłada się na mniejszy koszt usługi, niż w przypadku myjni tradycyjnej. Przyjmując, że za minutę pracy urządzenia w programie podstawowym średnio zapłacimy 1 zł, to jednorazowe umycie samochodu zamknie się w kwocie 10 zł. Za cykl mycia w podstawowym programie na myjni dotykowej ręcznej, lub automatycznej, trzeba zapłacić najczęściej drugie tyle. Krótki czas umycia samochodu przekłada się bezpośrednio na ilość klientów, którzy skorzystają z usługi.

Polecamy także:

Umiejscowienie myjni bezdotykowej

Pomimo tego, że myjnie bezdotykowe powstają jak grzyby po deszczu, wciąż ustawiają się do nich kolejki oczekujących na usługę klientów. Nieograniczony dostęp oferujący możliwość umycia samochodu przez 7 dni w tygodniu o każdej porze dnia i nocy sprawia, że jest to dla wielu właścicieli samochodów bardzo wygodna opcja. Umiejscowienie bezdotykowej myjni samochodowej w pobliżu uczęszczanej drogi, stacji benzynowej, lub popularnej galerii przysporzy wielu klientów, którzy przejeżdżając, przy okazji załatwienia innych spraw, chętnie w kilka minut doprowadzą swój samochód do porządku. Umiejscowienie jakiegokolwiek biznesu na odludziu nie jest dobrym pomysłem, dlatego myjnia powinna powstać w pobliżu obleganych obiektów i miejsc.

Dofinansowanie budowy myjni

Wszystkie wymienione zalety sprawiają, że myjnie bezdotykowe cieszą się ogromną popularnością wśród klientów, a to z kolei bezpośrednio wpływa na wysokość przychodów dla jej właściciela. Specjaliści wyliczają, że zwrot kosztów często następuje już po kilkunastu miesiącach od uruchomienia myjni. Koszty uruchomienia myjni nie muszą pozbawić nas przysłowiowej ostatniej złotówki. Projekty z Urzędu pracy, lub projekty unijne wspomagające przedsiębiorstwa, które dopiero chcą wejść na rynek, z pewnością zapewnią solidny zastrzyk gotówki. Dofinansowanie z Unii Europejskiej na budowę myjni bezdotykowej powiązane z założeniem własnej działalności gospodarczej, można uzyskać na podstawie zapisu 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i może wynieść nawet 40.000 zł. Kolejnym rozwiązaniem “na start” jest kredyt bankowy, lub leasing myjni od firmy, która ją wybudowała, co pozwala na jej uruchomienie z  naprawdę niewielkim wkładem własnym. Po spłacie zadłużenia pozostaje cieszyć się czystym zyskiem.

Dlaczego myjnia bezdotykowa jest opłacalnym biznesem?

Koszty funkcjonowania myjni ograniczają się do opłat za miejsce, oraz media i za eksploatację maszyn, ponieważ myjnia zasadniczo nie musi zatrudniać pracowników. Maszyny są w pełni samoobsługowe, a ich obsługa intuicyjna, dzięki czemu każdy klient bez problemu poradzi sobie z umyciem własnego samochodu. Urządzenia zakupione od sprawdzonych producentów charakteryzują się wysoką niezawodnością, więc w pierwszych latach eksploatacji nie musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami przeznaczonymi na ich naprawę. Kolejnych kosztów unikniemy, jeśli posiadamy własną działkę, którą możemy przeznaczyć na taką właśnie inwestycję. Koszt uruchomienia myjni szacowany jest od 200 do 600.000 zł w zależności od ilości stanowisk, standardu urządzeń, kosztu działki lub jego braku, oraz wyboru konstrukcji.

Ile można zarobić, uruchamiając myjnię bezdotykową?

Wysokość zysku z posiadania myjni bezdotykowej to kwestia dyskusyjna. Wpływa na niego wiele czynników takich jak lokalizacja przekładająca się ściśle na ilość klientów, wysokość cen za usługę, bezawaryjne urządzenia wysokiej jakości, oraz wysokość zobowiązań bieżących i opłat stałych, które należy comiesięcznie spłacać. Specjaliści szacują, że kilku – stanowiskowa myjnia bezdotykowa miesięcznie może zarobić na siebie od 15 do nawet 50.000 zł netto już po zapłaceniu miesięcznych zobowiązań. Oczywiście wszystko zależy od konkretnych parametrów związanych z tą właśnie działalnością gospodarczą, jednak niewątpliwie ze względu na niezaspokojone potrzeby rynku biznes jest jednym z najbardziej opłacalnych.