23 kwietnia 2024
Jak odzyskać hasło do Apple ID

Jak odzyskać hasło do Apple ID

Jak odzyskać hasło do Apple ID – często bywamy bardzo zabiegani, zmęczeni i roztargnieni, przez co zdarza nam się, że o czymś zapomnimy, coś przeoczymy lub nie zauważymy. Czasami zdarza się jednak, że zapominamy ważnych haseł. Co robić w takiej sytuacji? Przede wszystkim nie panikować. Zachowaj spokój i zacznij myśleć, co możesz zrobić w takiej sytuacji. Stracone hasło czasem bardzo łatwo da się odzyskać, nawet nie wkładając w to wiele wysiłku. Przeczytaj poniższe rady dotyczące odzyskiwania hasła do Apple ID i spróbuj rozwiązać swój problem.

Zachowaj spokój

Kiedy zapomnimy hasła, które jest nam bardzo potrzebne, to często zdarza się, że zaczynamy panikować. Jest to naturalna reakcja, ale bardzo niepotrzebna i utrudniająca działania. Przede wszystkim powinniśmy się uspokoić i poszukać możliwie najlepszego rozwiązania. W przypadku utraconego hasła do Apple ID mamy możliwość wyzerowania go. Istnieją dwie metody, które mogą pomóc w rozwiązaniu zaistniałego problemu. Pierwszą z nich jest skorzystanie z innego urządzenia Apple, które również należy do nas. Jeżeli jednak nie mamy dostępu do innych sprzętów, to możemy poprosić o pomoc kogoś ze znajomych lub rodziny – i skorzystać z ich urządzenia. Pamiętaj jednak, że należy korzystać z pomocy tylko zaufanych osób, w innym przypadku możesz narazić się na różnego rodzaju ataki hakerskie.

Spróbuj wyzerować hasło przy pomocy innego urządzenia od Apple

Zerowanie hasła nie jest trudne ani skomplikowane, jednak aby to zrobić potrzebne będzie Ci inne urządzenie Apple – z tym, że musi ono należeć do Ciebie. Możesz posłużyć się zarówno innym telefonem, jak i iPadem, iPodem, a nawet komputerem z zainstalowanym systemem Mac. Jednak zerowanie hasła przy użyciu komputera wygląda nieco inaczej, niż gdy będziesz robić to przy pomocy urządzeń mobilnych.

Kiedy do wyzerowania hasła posłuży Ci iPhone, iPad lub iPod, to postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami

  • otwórz ustawienia,
  • wybierz przycisk ze swoim imieniem i nazwiskiem -> hasło i ochrona -> zmień hasło,
  • jeżeli pozostajesz zalogowany w iCloud, a Twój kod jest wyłączony, to konieczne będzie wpisanie kodu urządzenia,
  • aby zakończyć proces zerowania hasła wystarczy, że ustawisz nowe zabezpieczenie.

Jeżeli natomiast będziesz używać w tym celu komputera, to Twoje działania będą wyglądały nieco inaczej. Ponadto będą one także różne, w zależności od tego jaką wersję systemu Mac posiadasz. Niezależnie od posiadanej wersji musisz najpierw otworzyć menu Apple, a następnie wybrać preferencje systemowe, po czym kliknąć (w zależności od systemu) “iCloud” lub identyfikator Apple ID. Dalej postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  • wybierz opcję “szczegóły konta” lub „hasło i ochrona”,
  • kliknij opcję “nie pamiętam Apple ID lub hasła” i postępuj zgodnie z tym co wyświetla się na ekranie monitora,
  • kliknij opcje “zabezpieczenia” (jeżeli taka opcja się nie pojawi, to przejdź do kolejnego kroku),
  • wybierz “wyzeruj hasło” lub “zmień hasło”,
  • kiedy system poprosi o hasło wpisz zabezpieczenie używane do odblokowywania komputera.

Jak widzisz działania te nie są skomplikowane i pomagają w szybki sposób odzyskać hasło do Apple ID. Nie każdy jednak jest posiadaczem wielu urządzeń od Apple, dlatego istnieją także inne rozwiązania, dzięki którym także możesz wyzerować swoje hasło.

Poproś o pomoc znajomego lub kogoś z rodziny

Jeżeli nie posiadasz więcej urządzeń od Apple, to konieczne może okazać się poproszenie o pomoc kogoś z bliskiego otoczenia. Pamiętaj, aby nie pożyczać telefonu od niezaufanych osób, gdyż metoda ta polega na zainstalowaniu w urządzeniu tej osoby aplikacji, która będzie miała dostęp do kodu Twojego urządzenia.

Jak odzyskać hasło do Apple ID
Jak odzyskać hasło do Apple ID

Kiedy znajdziesz odpowiednią osobę, posiadającą urządzenie z systemem iOS, która zgodzi się Ci pomóc, to poproś ją o zainstalowanie aplikacji “wsparcie Apple”. Jest to aplikacja dzięki której możliwe jest odzyskanie hasła dzięki znajomości kodu urządzenia. Po uruchomieniu aplikacji należy wejść w obszar “tematy” i przejść do sekcji “hasła i zabezpieczenia”. Następnie trzeba wyszukać opcję związaną z wyzerowaniem hasła Apple ID i wybrać przycisk rozpoczynający działanie. Kolejnym krokiem jest wskazanie, że chodzi o inne Apple ID i podanie numeru urządzenia, dla którego odzyskiwane jest hasło – należy wpisać numer w pustym polu, które wyświetla się na ekranie. Następnie należy postępować zgodnie z wyświetlanymi informacjami. Po poprawnym przeprowadzeniu całego procesu na ekranie powinna pojawić się informacja o tym, że hasło zostało zmienione.

Jeżeli natomiast powyższe metody nie zadziałają lub nie masz możliwości skorzystania z nich, to konieczne będzie zalogowanie się do iCloud lub włączeniem uwierzytelniania dwupoziomowego. Możesz także udać się z prośbą o pomoc do serwisu naprawczego. Musisz mieć jednak na uwadze, że tego typu działania mogą wiązać się z utratą części lub całości danych zapisanych na urządzeniu – o czym powinieneś zostać odpowiednio wcześniej poinformowany. Z tego też względu w pierwszej kolejności spróbuj wyzerować hasło za pomocą powyższych metod.