15 kwietnia 2024
Czy sprzedaż pojazdu w skupie aut jest opłacalna?

Czy sprzedaż pojazdu w skupie aut jest opłacalna?

Czy sprzedaż pojazdu w skupie aut jest opłacalna? Wiele osób unika sprzedaży samochodu w takim miejscu jak skup aut, gdyż jak wiadomo wycena auta w takim skupie, jest bardzo często znacznie zaniżona. Właściciel firmy skupującej pojazdy musi bowiem dbać o interesy swojej działalności, więc chce zakupić pojazd jak najtaniej, aby sprzedać go następnie z dużym zyskiem.

Mimo złych opinii skup samochodów jest miejscem dobrym do sprzedaży swojego pojazdu, zwłaszcza jeśli zależy nam na czasie i szybkim uzyskaniu gotówki. Udając się w takie miejsce, będziemy mieli możliwość nie tylko sprzedaży auta, ale także kupienia od razu nowego pojazdu.

Czy sprzedaż pojazdu do skupu aut będzie dla nas opłacalna?

Wszystko zależy od wielu czynników, dla niektórych osób będzie to najlepszym rozwiązaniem. Na decyzję czy sprzedać auto w skupie, wpłynie przede wszystkim to, ile czasu będziemy w stanie poświęcić na przygotowanie pojazdu pod sprzedać, czy chcemy zamieszczać ogłoszenie i odpowiedzieć na wszystkie pytania potencjalnych kupców. Osoby zainteresowane kupnem będą także próbowały z nami negocjować i na siłę obniżać wartość samochodu, aby kupić go tylko jak najtaniej. Jeśli nie jesteśmy na to gotowi, wówczas lepiej udać się do skupu aut. Sprzedając pojazd, warto także wcześniej właściwie o niego zadbać, aby samochodów prezentował się doskonale. Musi być on w oczach potencjalnego kupca, wart swojej ceny. Przede wszystkim zajmijmy się karoserią. Musi być ona czysta i błyszcząca. Warto także wyprać całą tapicerkę, wraz z podsufitką, boczkami i dywanikami. To właśnie zadbane i czyste wnętrze świadczy o tym, w jaki sposób auto było użytkowane i do jakich celów z niego korzystano. Następnie należy realnie określić stan techniczny auta, gdyż przeważnie klienci przyjeżdżają od razu z mechanikiem. Dobrze jest udać się z pojazdem do profesjonalnego zakładu, gdzie przejdzie on przegląd, powinny być w nim także wymienione ewentualne wady i usterki pojazdu. Następnie należy wykonać zdjęcia i zamieścić ogłoszenia, po czym czekać na telefony, jeśli nam się spieszy, warto pamiętać, iż w skupie aut pieniądze dostaniemy od ręki.

Oferta skupu samochodów

skup samochodów używanych

Jeżeli nie mamy wystarczająco dużej ilości wolnego czasu albo nie chce nam się przygotowywać zbytnio auta do sprzedaży, wówczas możemy korzystać z oferty skupu aut. Wystarczy, jeśli skontaktujemy się z firmą skupującą auta poprzez formularz kontaktowy lub telefon. Później z pracownikiem firmy ustalamy termin oraz miejsce oględzin auta, gdzie zostanie dokonana wycena. W trakcie wyceny będzie brany pod uwagę model, rocznik oraz ogólny stan techniczny auta. Wówczas pracownik będzie mógł ustalić cenę, jaką skup może zapłacić za dany samochód. Zawsze istnieje możliwość negocjacji warunków finansowych albo rezygnacji, jeśli nam one nie odpowiadają.

Skup aut, czyli szybka gotówka za samochód

Warto mieć na uwadze, iż skup aut to jedyne miejsce, gdzie możemy od razu sprzedać samochód, bez czekania, bez specjalnych przygotowań auta, otrzymamy szybki przelew czy gotówkę do ręki. W skupie aut można sprzedać także samochody firmowe w większej ilości czy pojazdy od firm windykacyjnych. Jeżeli zależy nam na szybkiej gotówce i nie dysponujemy czasem ani nerwami na negocjacje z potencjalnymi kupcami, wówczas najlepszym dla nas wyjściem jest udanie się do skupu aut. Cena auta będzie oczywiście zaniżona, aniżeli jego cena rynkowa. Zaletą takiego miejsca jest to, iż pracownik firmy dojedzie w dowolne wyznaczone przez nas miejsce, zajmie się także wszystkimi formalnościami związanymi z przeniesieniem własności.

Możliwość paru transakcji

Dużą zaletą skupu aut jest to, iż można w takim miejscu dokonać paru transakcji w tym samym czasie. Skupy kierują swoją ofertę nie tylko do prywatnych właścicieli pojazdów, ale także do dużych firm posiadających dużą flotę. Firmy co jakiś czas wymieniają pojazdy służbowe, w trakcie takiej wymiany powstaje konieczność sprzedaży sporej ilości samochodów. Firma nie dysponuje wystarczającym czasem, aby szukać indywidualnych kupców. Wówczas najlepszym dla niej rozwiązaniem jest skup aut, gdzie przyjmą wszystkie pojazdy i od razu wypłacą za nie pieniądze. To czy skup jest w stanie przyjąć dużą ilość nowoczesnych samochodów, zależy od jego wielkości.

Jakie są alternatywy dla skupu aut?

Czy sprzedaż pojazdu w skupie aut jest opłacalna?
Czy sprzedaż pojazdu w skupie aut jest opłacalna?

Nie każdy z nas chce zdecydować się na skup aut. Samochód możemy także sprzedać w inny sposób. Jednym z rozwiązań jest skorzystanie z pośrednictwa komisu. Komis może się wydawać bardzo podobny w sposobie działania co do skupu aut, jednak opiera się on na zupełnie innym funkcjonowaniu. W takim miejscu jak komis, pojazd zostawiamy, aby potencjalni klienci mogli go obejrzeć. Całą promocją samochodu zajmują się jedynie pracownicy komisu. W takim miejscu sprzedaje się samochody o wiele szybciej, aniżeli w sprzedaży bezpośredniej. Należy jednak mieć na uwadze, iż będziemy musieli komisowi zapłacić prowizję za sprzedaż. Jej wysokość zależy od danej firmy. Komisy mogą być bardzo pomocne, jednak nie zawsze opłaca się tak zostawiać samochód. Ważne jest to, aby komis nie pobierał zbyt wygórowanej prowizji od sprzedaży.